Rullastot konttien siirtoon - Osatek

Rullastot konttien siirtoon

Tiedossa merikonttien siirtoja tuotantolaitoksessa, varastoalueella tai satamaympäristössä? Varta vasten konttien siirtoon suunnitellut JUNG-rullastot ovat turvallinen, hallittu ja kustannustehokas vaihtoehto, kun standardikontteja on siirrettävä sisätiloissa tai rajatuilla alueilla ilman erillistä nostokalustoa.

TwistLock- ja Weld-On Cone -lukitusmekanismien ansiosta rullastot kiinnittyvät suoraan kontin vakiomitoitettuihin rakenteisiin. Näin konttia on helppo käsitellä turvallisesti ja hallitusti ilman epävarmaa kuorman asettelua. Rullastojen matalarakenteinen ja vankka runko helpottaa rullastojen sijoittamista paikoilleen. Kulutusta kestävät JUWAthan-pyörät takaavat konttien sujuvan liikkeen teollisuuslattioilla.

Konttien siirtoon suunnitellut rullastot lukitusjärjestelmineen parantavat työturvallisuutta erityisesti silloin, kun siirtoreitti sisältää runsaasti käännöksiä tai kun kuorma on poikkeuksellisen korkea ja herkkä heilumiselle. Kysy konttien siirtoihin tarkoitettuja rullastoja myös vuokralle!